Wtorek 3 XII 18:15 Architektura-Eksperyment - wykład Ewy Rudnickiej

2013-11-29

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej serdecznie zaprasza na wykład: Architektura - Eksperyment, który wygłosi Ewa Rudnicka, wtorek 3 grudnia 2013 roku, godz. 18:15, Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Lublin, ul. Nadbystrzycka 40, aula 430 (nowe skrzydło).

Absolwentka Ecole Nationale Supériure d'Architecture Paris la Villette zaangażowana w interdyscyplinarne projekty rozwoju miasta we Francji i w Polsce. Zajmuje się projektowaniem i propagowaniem prospołecznych i artystycznych działań w przestrzeni miejskiej. Współpracuje z grupami architektonicznymi takimi jak Raumlabor Berlin czy EXYZT z Paryża jak również ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Propaguje szczególnie architekturę tymczasową i "autokonstrukcyjną", gdzie architekt na placu budowy styka się bezpośrednio z materią i samemu buduje.Tę praktykę rozpoczęła jeszcze podczas studiów, biorąc udział przez 2 lata w działaniach na rzecz odnowy portu rzecznego Chalon-sur-Saone we Francji. Współpraca ta przyniosła wiele kontaktów z architektami i artystami z całej Europy Współpraca z twórcami we Francji zaowocowała powstaniem w Warszawie latem 2011 UFO, zbudowanego na Placu Na Rozdrożu przez francuskich Architektów z grupy EXYZT. W jej projektach ważna jest improwizacja a nie tylko sztywne trzymanie się planów tworzonych w komputerach i nie mających bezpośredniego przełożenia na rzeczywistość. Zrealizowała m.in. instalację mobilną "RUMB", podczas festiwalu "Art Boom" w Krakowie w 2011, w 2010 świetlną platformę w ramach wydarzenia "The Knot", drewnianą budowlę w poprzemysłowej przestrzeni na warszawskiej Woli we współpracy z francuską grupą Cigue.

Była w gronie osób nominujących do II edycji Nagrody Architektonicznej Polityki.

Wykład odbywa się w ramach cyklu Aktualne problemy w pracy architekta, który jest częścią projektu Kwalifikacje dla rynku pracy â Politechnika Lubelska przyjazna dla pracodawcy. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.