Wtorek 23 X 19:45 Architektura z punktu widzenia jej fotografa wykład Jakuba Certowicza

2018-10-23

We wtorek 23 października o godz. 19:45, na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, wykład "Architektura z punktu widzenia jej fotografa" wygłosi Jakub Certowicz zajmujący się zawodowo fotografowaniem architektury.
Opowie o doświadczeniach związanych z fotografowaniem architektury, a także podzieli się przemyśleniami na temat architektury i architektów, których ma bardzo dużo ze względu na ogromną ilość poznanych dzieł architektury i jej twórców.

wtorek, 23 października 2018 roku, godz. 19:45

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej,

Ul. Nadbystrzycka 40, aula III (430) – IV piętro – nowe skrzydło

Jakub Certowicz ( HYPERLINK "http://www.jakubcertowicz.pl" www.jakubcertowicz.pl) fotografował architekturę na potrzeby między innymi:
- publikacji licznych czasopism i wydawnictw (A10, Arch, Architektura i Biznes, Architektura Murator, Arquitectura Viva, AWM, Domus Magazine, Detail, Mark Magazine, Taschen, Uncube, Wallpaper)
- architektów i pracowni architektonicznych (Barozzi Veiga, BBGK Architekci, Piotr Brzoza, Fiszer Atelier 44, Tomasz Głowacki, GroupA Jacek Krych Architekci, HS99, JSK Architekci, Marcin Kwietowicz, KWK Promes Robert Konieczny, Mama Studio, Menis Architects, Moko Architects, Pracownia Beton, Pracownia Maćkow, Projekt Praga, Roman Rutkowski, Maciej Siuda, Jan Strumiłło, Tamizo Architekci, Hubert Trammer, Vroa Architekci, WWAA)
- publicznych instytucji kultury (Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Fundacja Archeologia Fotografii, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Warszawy, Muzeum Współczesne we Wrocławiu, Nowy Teatr w Warszawie)
Brał także udział w wystawach zbiorowych.
Pochodzi z okolic Warszawy, ale kilka miesięcy temu wraz z żoną i dziećmi przeprowadził się w okolice Jeleniej Góry skąd wyrusza do miejsc wykonywania zdjęć w całej Polsce.