Wtorek 16 X, 19:45 - wykład architektów z pracowni toprojekt

2018-10-15

Architekci Marek i Karol Wawrzyniakowie z pracowni toprojekt z Rybnika

we wtorek 16 października o godz. 19:45

na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej w auli III 430 w nowym skrzydle przedstawią wykład gościnny "Nie tylko o cegle"

Pracownia toprojekt http://toprojekt.com/#/pl/projects,all założona przez Joannę i Marka Wawrzyniaków ma w swoim dorobku różnorodne projekty i realizacje - między innymi domy jednorodzinne, przestrzenie publiczne - duże jak kompleksowye przekształceń centrów miast (zrealizowane w Rybniku, projekty konkursowe dla Koszalina (I nagroda), czy Bamiyan w Afganistanie, masterplan dla Jastrzębia Zdroju, oraz mniejsze jak przedszkole i skatepark w Żorach.
W 2017 roku pracownia otrzymała za Dom w Rudach Nagrodę Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w kategorii budynek mieszkalny wielorodzinny, oraz pierwszą nagrodę w polskiej edycji konkursu Brick Award, zaś za przedszkole w Żorach Nagrodę Roku SARP w kategorii budynek oświaty. Oba obiekty uzyskały nominację do edycji 2019 Nagrody Architektonicznej Unii Europejskiej im. Ludwiga Miesa van der Rohe

Wtorek, 16 października 2018 roku, godz. 19:45,

Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 40, aula III (430 – nowe skrzydło)