Wt 26 XI 19:45 Architekt- życiowy zawód. Wykład SARP i Izby Arch

2019-11-26

Architekt - życiowy zawód > wykład architektów ze Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP Oddział Lublin oraz Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP
odbędzie się we wtorek 26 listopada o godz. 19:45 w auli 430 w nowym skrzydle budynku Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

Podczas wykładu zostaną zaprezentowane różne aspekty zawodu architekta, w tym rola w nim Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, która jest organizacją wydającą uprawnienia zawodowe do której musi należeć każdy architekt chcący w Polsce samodzielnie wykonywać projekty uzyskujące pozwolenia na budowę, oraz roli jaką odgrywa Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, które jest dobrowolnym stowarzyszeniem prowadzącym różnorodne działania na polu architektury.
Wykład skierowany jest do wszystkich zainteresowanych, a w szczególności do studentów i młodych absolwentów kierunku architektura. Ma on na celu dostarczenie informacji, które mogą pomóc we współpracy z Izbą Architektów w zakresie przechodzenia drogi w stronę zdobycia uprawnień, w tym rejestracji odbywania praktyki zawodowej, a także dostarczenia informacji, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o tym czy warto współpracować ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP. Członkiem SARPu można zostać po obronie projektu dyplomowego inżynierskiego, ale współpracę można nawiązać już wcześniej.

Na wykład zapraszają Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP Oddział Lublin, oraz Lubelska Okręgowa Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej